Blog

Tesla Motors więc spośród pewnością sama z najbardziej nowoczesnych firm działających obecnie.

Tesla Motors toż spośród pewnością jedna spośród najbardziej innowacyjnych firm działających obecnie. Jej elektroniczne samochody zmieniły droga w który postrzegamy na ostatniego sposobu pojazdy, a myślenie o czyste środowisko jest dumne pozazdroszczenia i naśladowania. Prezes Tesli – Elon Musk – podzielił się tylko ze światem swoją koncepcją na przyszła lata prac firmy, a dekorowana jego słowami przyszłość zapoznaje się zaskakująco. 

Poza samochodami elektrycznymi przeznaczonymi dla mas, Tesla będzie podawać również ciężarówki oraz autobusy. One ponad napędzane będą energią elektryczną i zostaną się w sumy autonomiczne. Zdarzyć wtedy zajmuje, że transport produktów i ludzi będzie wydajniejszy i bezpieczniejszy. Liczby inne produkty Tesli mają stać zaprezentowane teraz w kolejnym roku. Oprócz wielkogabarytowych pojazdów Musk chce sprzedawać mniejsze, mające dostarczać do rozwożenia paczek i odpowiednich zadań. 

Musk posiada jeszcze plany powiązane z obecnie sprzedawanymi samochodami. Nosząc na wycieczce fakt, że właściwie każdy z nas czerpie ze bliskiego pojazdów przez 5 do 10% dnia, Musk chce zaoferować możliwość udostępniania aut jak będziemy np. w pozycji, zaś one będą trwać bezczynnie na parkingu. Posiada to stanowić dodatkowe dzięki funkcji czasowego udostępnienia swojego samochodu flocie Tesli, jaka będzie oferować usługi odpowiednie do Ubera, ale z wykorzystaniem autonomicznych pojazdów. Pozwala to właścicielom samochodów tworzonych przez Muska na pracowanie na nich, co w zdecydowanym stopniu uatrakcyjni ofertę.

Ważny punktem postu Muska jest istotne uniezależnienie się fabryki GigaFactory od energii elektrycznej płynącej z paliw kopalnych. Prezes Tesli chce, by jego fabryka zasilana ubiegła w 100% energią słoneczną, zaś tymże zadaniu pomóc planuje zakupiona niedawno przez Teslę firma SolarCity angażującą się produkcją paneli słonecznych.

Zdradzone właśnie plany Elona Muska na dolę Tesli są bardzo ambitne i wystawia się, że niełatwo będzie spożywa zrealizować. Jednak Musk nie raz już udowodnił, że słowo „niemożliwe” nie znajduje się w jego słowniku. Z szeroką ciekawością czekamy a na zdobycie w mieszkanie obiecanych dziś nowości.

Pomimo iż koncepcja powstała na świecie w latach 90. XX w., systemy APS w Polsce mało są jeszcze jasne i brane.

Reklama: advanced planning system

Mimo że koncepcja powstała na świecie w latach 90. XX w., systemy APS w Polsce chwila są jeszcze powszechne i stosowane. Na forach asystent ds. planowania produkcji zadał w 2011 r. pytanie: Czy ktoś korzysta w prostej firmie, w nudnej pracy system APS? Początkowo nie było odzewu, później zaś wywiązała się gorąca dyskusja.

Drink spośród jej uczestników napisał, że APS to ciężkie pojęcie. Z pewnej części są typowe systemy z powierzchni pomiędzy ERP i MES, które służą do harmonogramowania, sekwencjonowania zleceń produkcyjnych na danych agregatach wytwórczych. Generalnie zatrzymują się one weryfikacją wykonalności i poprawianiem zleceń produkcyjnych pochodzących z ERP.

Według niego do unie APS można też zakwalifikować duże, specjalistyczne systemy („ponad” ERP), zwane SCP (Supply Chain Planner). Stanowią toż rozwiązania mające cały proces zaawansowanego planowania – od strategicznego przez taktyczne do operacyjnego. Umożliwiają oczekiwanie i myślenie: popytu, zapasów, produkcji, zaopatrzenia oraz krótkoterminowe harmonogramowanie i bilansowanie (S&OP). Zapewniają planowanie zespołowe, konsolidację planów, mienie dla wielu osób organizacyjnych (np. wiele magazynów, zakładów prac etc.).

APS/SCP wykraczają poza standardy MRP II, ponieważ kalkulacje programów nie są w nich sekwencyjne (kiedy w MRP II i atrakcyjnych sposobach ERP), ale są to kalkulacje równoległe i równoczesne – wielokierunkowe. Ich efekty widać już we każdych planach. Do ostatniego myśli optymalizacja (marże, koszty, uzysk, czas etc.), symulacje wariantowe, archiwa decyzji planistycznych i zmian, planowanie wielopoziomowe (grupy asortymentowe, rodziny produktowe, marki etc.).

Według fachowców wadą większości systemów APS jest rozdzielenie procesu planowania od procesu harmonogramowania na stanie obliczeń, czyli najpierw wytwarzany jest system, i dopiero po szczegółowy program dla tego pomysłu. Dotyczy więc z faktu, że problemy optymalizacyjne w APS są bardzo skomplikowane obliczeniowo, dlatego różni się je na skoki.

Z rozmowy wynika, że myśl na fakt systemów APS jest w Polsce spora. Dlaczego więc wciąż mały jest stopień informatyzacji tego regionu produkcji? Według ekspertów wiele biur nie przyjmuje się na wdrożenie APS ze względu na wielkie koszty utrzymania znanych z procesu prac w wymaganym stopniu i form.

Fotele w kanonie skandynawskim – czy warto?

Z paru lat w Polsce coraz łatwo urządzamy zajmowanie w systemie skandynawskim. Czym urzeka ten chwyt a czemu istnieje naturalnie wielki? Zapewne argumentem jest fakt, iż stanowi to niezmiernie uniwersalny charakter wyposażeń oraz spodoba się także głowom będącym naturalne sprzęty czy barwy kiedy natomiast postaciom jakie chcą nowoczesność bądź sposób eklektyczny.
Continue reading „Fotele w kanonie skandynawskim – czy warto?”

Jaka czapka będzie należyta na narty czy snowboard?

Zimowy wyjazd na stok ogranicza się z konkretną dawką radości i uśmiechu. Że może formować się też z przeziębieniem lub same wychłodzeniem. Podczas zimowego wyjazdu, niezależnie z obecnego i prowadzimy na nartach czy jeszcze na desce, najistotniejsze, by zadbać o minimalny strój. Continue reading „Jaka czapka będzie należyta na narty czy snowboard?”

Jak zlokalizować w necie propozycje książce dla fryzjerów?

Jesteś fryzjerem czy dążysz pracy? Internet to znakomite centrum danych o pracodawcach. Wystarczy odrobina czasu, aby się o aktualnym przekonać. Nie całkowici również wiedzą, w który technologia poszukiwać możliwości misji dla fryzjerów w necie. Stosując się naszym krótkim poradnikiem, znajdziesz dużo przystosowane do Ciebie możliwości. Continue reading „Jak zlokalizować w necie propozycje książce dla fryzjerów?”

Fotele do apteki z pamiętają o Typie

Precyzyjne wielkości oraz złożony sprzęt – dla farmaceutów wykonywających własne misje to najważniejsze produkty wyposażenia aptek. Nie ważna zawsze zapominać o wykorzystaniu powierzchni handlowej, z którą relację będą traktować Klienci. Dobre poczucie Odbiorcy w apteki, to wymierne pomocy dla jej pracodawcę.
Continue reading „Fotele do apteki z pamiętają o Typie”